Haber

Moskova’da bir binaya 2 gün içinde ikinci drone saldırısı

– Moskova’da bir binaya 2 gün içinde ikinci drone saldırısı

MOSKOVA – Rusya Savunma Bakanlığı, başkent Moskova’nın insansız hava araçlarıyla saldırıya uğradığını ve saldırının arkasında Ukrayna’nın olduğunu iddia etti. Saldırıların hedefi olan Moskova’da bir binaya 2 gün içinde ikinci kez insansız hava aracıyla saldırı düzenlendi.

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat 2022’de başlayan savaş devam ederken, Rusya Savunma Bakanlığı, Moskova’ya gece boyunca insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendiğini ve saldırının arkasında Ukrayna’nın olduğunu açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, fırlatılan İHA’lardan 2’sinin hava savunma sistemleri tarafından imha edildiği kaydedildi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’nın gece saatlerinde çok sayıda İHA ile hedef alındığını belirtti. Rus ordusunun insansız hava araçlarını imha etmesinin ardından Ukrayna tarafından fırlatılan bir insansız hava aracının Moskova Kent Siteleri’ndeki bir gökdelenin 21’inci katına çarptığını söyleyen Sobyanin, Moskova’daki bu binaya 2 gün içinde ikinci kez insansız hava aracı saldırısı düzenlendiğini sözlerine ekledi.

Saldırılarda yaralanan olmazken, Ukrayna’dan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu